SEO Fausta tinklaraštis

06/29/2020

SEO egzistuoja jau 15 metų

SEO pasauliniu lygiu nėra naujas dalykas, priešingai SEO jau skaičiuoja 15-tus metus. Ir jis išsivystė natūraliai, kadangi kiekviena kompanija plėtodama savo produktą, pateikia rekomendacijas.

Google rekomendacijos

Ne išimtis ir interneto milžinė Google. Tokio dydžio kompanijos neša ir nemažą atsakomybę ne tik prieš vartotojus, bet ir visą visuomenę.
Taigi Google yra suinteresuota, kad vartotojas naršantis internete ir naudodamas Google paieškos sistemą, rastų kuo tikslesnę informaciją.

O kaip žinia, internetas pilnas visokiausių dalykų, tiek naudingos informacijos, tiek ir klaidingos, draudžiamos ir pan. Tam, kad būtų galima kuo tiksliau identifikuoti informaciją, pateikiamos rekomendacijos, kurias įvykdžius Google paieškos sistema palankiai vertins internetinę svetainę ar internetinę parduotuvę ir atitinkamai ją reitinguos aukštose pozicijose.

Kas įgyvendina SEO rekomendacijas?

Atsiradus tokiai sričiai kaip SEO, atsirado ir žmonės, specialistai, dirbantys šioje srityje, - SEO specialistai.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog tai turėtų būti dalis web programuotojų, kurie kuria internetines svetaines, darbas. Iš tikrųjų daugelis web programavimo agentūrų siūlo ir atlieka SEO paslaugas. Tačiau, kaip žinia, programuotojai yra žmonės "medituojantys" nuliukų ir vienetukų pasaulyje, taigi jie puikiai atlieka techninius nustatymus, reikalingus SEO.

Tačiau SEO yra ne tik techniniai nustatymai, bet daug kitų kūrybinių veiksmų, todėl tie darbai arba lieka neįgyvendinti arba juos atlieka kitas žmogus - SEO specialistas.

SEO specialistas ir jo atliekami darbai

SEO specialistai dirba web agentūrų, marketingo komandose arba individualiai. Ir šie specialistai atlieka SEO projektus - tai visi darbai "nuo...iki", kad internetinė svetainė būtų paruošta Google paieškos sistemai ir reitinguojama aukštose pozicijose.

SEO specialistai taip pat atlieka ir atskiras SEO paslaugas: SEO auditas, rinkos raktinių žodžių tyrimas, internetinės svetainės tekstų rašymas, pranešimų spaudai rašymas, straipsnių spaudai rašymas, socialinių tinklų marketingas.

SEO sritis Lietuvoje

SEO Fausta: kas yra SEO?
SEO Fausta: kas yra SEO?

Ir vis tik grįžtant į pradžią, nors SEO yra ne nauja sritis, Lietuvoje apie ją dar pakankamai mažai žinoma ir mažai naudojamasi SEO paslaugomis.

Nors agentūrų ir specialistų, siūlančių SEO paslaugas, paskutiniu metu itin padaugėjo, vis dėlto visuomenei tai dar nesuprantami žodžiai ir apibūdinimai.

SEO Fausta tinklaraštis

Man SEO sritis pasirodė įdomi, dėl šios priežasties nusprendžiau išbandyti save kaip SEO specialistę. Ir šiame tinklaraštyje noriu "žmonių kalba" interneto naršytojams, mano internetinės svetainės lankytojams ir potencialiems klientams paaiškinti, kas yra SEO, kokia jo nauda ir kam jo reikia.